Airsoftová požičovňa GUNS.sk

Čo je airsoft

Airsoft. To je skvelá hra, tímová spolupráca, adrenalín, unikátny zážitok

Hra pre všetkých bez limitu veku

Je to predovšetkým hra. Hra pre všetkých, ktorých aspoň trocha fascinujú skutočné zbrane, strieľanie na terč alebo majú potrebu adrenalínu, keď po nich niekto strieľa bez toho, aby im mohol ublížiť.

Airsoft vznikol v Japonsku v polovici 70-tych rokov po schválení obmedzujúcich zákonov ohľadom skutočných zbraní. Z Japonska sa airsoft rozšíril do Číny, Hongkongu a Taiwanu. Dnes ho už pozná celý svet.

Airsoft sa hrá so zbraňami, ktoré sú vernými kópiami skutočných zbraní a vystreľujú ľahké plastové guličky s priemerom 6 alebo 8 mm a s hmotnosťou od 0,12 do 0,43 gramov (my používame najma 0,20 až 0,25). Vystrelené guličky majú podľa typu a kvality zbrane rýchlosť 30-90 m/s. Pri tejto rýchlosti je zásah airsoftovou guličkou rozhodne znesiteľnejší, než zásah ťažkou, želatínovou, paintballovou guličkou. Pri dodržaní základných bezpečnostných pravidiel, hlavne ochrany očí ide o úplne bezpečný šport. Povinnou výbavou je teda ochrana očí, resp. tváre, ktorú Vám zabezpečíme priamo pred hrou.

Reálne bojové situácie pretavené do športovej formy

Máme pre Vás pripravených mnoho herných scenárov (vojenských aj policajných), ktoré zodpovedajú reálnym bojovým situáciám. Môže ísť o činnosť malej špeciálnej jednotky proti presile, dobývanie bunkra, hľadanie zostreleného pilota, obrana dôležitej pozície a pod.

Airsoft sa môže hrať ako tímový šport, alebo systémom každý proti každému. Pre fajnšmekrov máme plne automatické airsoftové zbrane ktoré dokážu vystreliť až 20 guličiek behom jedinej sekundy, užijete si tak s Vašimi priateľmi množstvo zábavy.

Pri dlhšom hraní má airsoft výborný vplyv na kondíciu, zlepšuje reflexy, sebaovládanie, učí Vás spoznávať sám seba, ale aj reagovanie na ostatných.

Ako pôvodom hra z Japonska - platí v nej na 100% dodržiavanie fair play.

Chcete zažiť tú správnu adrenalínovú zábavu?
Čo je airsoft
Aké sú korene tejto hry?